درباره ما

در شرایطی که بیماران دچار عارضه ریزش مو، از هیچ تلاشی جهت درمان این مشکل و بازیابی زیبایی خود دریغ نمی کنند و در آشفته بازار انواع تبلیغات روش های درمان در مسیر گمراهی قرار گرفته اند که کدام روش کم عوارض و اقتصادی تر است، prp روش نوینی است که هزینه های عمل آن با کیت های استاندارد کمتر از هزینه های عمل کاشت مو می باشد و جالب اینکه از عوارض بسیار کمتری در قیاس با روش کاشت مو برخوردار است.

دکتر ماهور طباطبائی کاشانی از پیشکسوتان و پیشگامان روش درمانی prp در ایران و جهان می باشند. ایشان همزمان با ابداع این روش در دنیا، با تمرکز و فعالیت بی وقفه در این زمینه سعی و کوشش فراوان نمودند و در طول ۵ سال گذشته با تزریق حدود ۱۰۰۰۰ نفر رکوردار درمان prp در دنیا محسوب می شوند.

تلاش های بی وقفه آقای دکتر طباطبائی در زمینه درمان های مبتنی بر روش PRP از ایشان چهره ای شناخته شده در کشورمان ساخته است و تاکنون چندین و چند بار برنامه های تلویزیونی اجتماعی و پزشکی تخصصی از ایشان دعوت به عمل آورده اند تا علم ایشان را در اختیار عموم مردم قرار دهند . در ادامه تصاویر مصاحبه برنامه های تلویزیونی کشورمان را با آقای دکتر طباطبائی مشاهده می فرمایید .

ریزش مو و طاسی مشکلی است که سالهای سال است مردان و حتی زنان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

کلاه گیس های مختلف، کاشت مو، پیوند مو، استفاده از محصول های رویش مو و قرص و دارو، مزوتراپی و در نهایت PRP (platlet rich plasma) مسیر تحولی است که مردان و حتی زنان کم مو و بی مو طی کرده اندتا بلکه بتوانند طاسی سر خود را پنهان کرده وو زیبایی خود را بازیابند. یک زمان دوره پوستیژهایی بود که از یک فرسخی مصنوعی بودنشان داد می زد. بعد هم کاشت موهایی نه چندان مرغوب کم کم رشد کرد تا کار به پیوند مو کشید و استفاده از محلول ها برای رویش مجدد و خوردن قرص های روی، اکوفان، فیناستراید، که همیشه کنار همه ی درمان ها وجود داشته و خیلی ها سعی کرده اند تا با استفاده مداوم از این قبیل قرص ها از ریزش موهایشان جلوگیری کنند، اما امروز دیگر دوره این درمان ها سر آمده و عصر، عصر PRP است.

پدیده ای که حدود ۵ سال است وارد ایران شده و هنوز برای خیلی ها ناشناخته است و مثل هر پدیده ی نوظهوری همه دنبال بدست آوردن عوارض، هزینه ها ونتایج آن هستند. از این رو سراغ دکتر طباطبائی عضو انجمن جراحان عمومی و یکی از پزشکان صاحب نام عرصه زیبایی و تکنولوژی PRP رفتیم تا ایشان روشنگر ابهامات موجود در خصوص این پدیده نوظهور باشند.

دکتر درمان را از خودش شروع کرده است

دکتر عکسش را نشان میدهد و می گوید: ” این دقیقا قبل از انجام عمل PRP روی خودم است. ” قسمت جلوی سر دکتر در عکس کاملا خالی است اما الان هیچ نشانی از کچلی دیده نمی شود. دکتر طباطبائی می گوید: ” برای خلاص شدن از معضل کچلی دو سال پیش اولین عمل را روی خودم انجام دادم تا ببینم عوارض دارد یا نه، که موفقیت آمیز بود و در عرض ۶ ماه موهای طبیعی روی سرم رشد کردند و به شکلی که در حال حاضر می بینید درآمده و جالب اینکه در طول این چند سال دچار ریزش نشده است.”

پدیده ای نوین و حدودا ۵ ساله

دکتر طباطبائی از PRP به عنوان تکنولوژی هزاره سوم برای کابوس ریزش مو نام می برد و می گوید: ” PRP نه تنها جایگزین درمان های دیگر شده بلکه مکمل آن ها نیز می باشد به طوریکه درمان ترکیبی PRP با دارو درمانی یا کاشت مو نتایج بسیار بهتری را رقم زده است. “

دکتر می گوید: ” به دنبال عدم رضایت و وجود عوارض در بیمارانی که کاشت مو (FIT-FUT) انجام داده بودند با ورود تکنولوژی PRP توانستیم نتایج بهتر و کم عارضه تری را در درمان بیماران مذکور بدست آوریم و در حال حاضر اعتقاد داریم کاشت مو، فقط در صورت عدم حصول نتیجه کافی از روش PRP کاربرد دارد که در رابطه با این روش نیز باید گفت که PRP در درمان ریزش مو نه تنها در ایران بلکه در کل جهان پدیده ای نوظهور است ولیکن قدمت آن در شاخه های دیگر رشته پزشکی به ۲۰ سال هم می رسد.

در این روش از فرد همانند انجام آزمایش چکاپ مختصری خون گرفته می شود. خون گرفته شده در کیت های مخصوص و استاندارد ریخته شده و توسط سانتریفیوژهای مخصوص ، پلاکت ها و پلاسمای آن جدا می شود که اصطلاحا به آن PRP اطلاق می گردد. PRP بدست آمده غلیظ شده، فعال می گردد و توسط یک دستگاه مخصوص (GUN) به ناحیه ی سر تزریق می گردد.

لازم به ذکر است که قبل از تزریق PRP به ناحیه ی پوست سر، سر بیمار با پمادهای مخصوص بی حس می شود. لذا بیمار درد زیادی هنگام تزریق احساس نمی کند. دکتر طباطبائی می گوید: “PRP نه تنها جایگزین درمان های دیگر شده بلکه مکمل آن نیز می باشد. بطوریکه درمان تکمیلی PRP با دارو درمانی یا کاشت مو نتایج بهتری رقم زده است.

نتایج بدست آمده از بیمارانی که از روش PRPاستفاده کرده اند

لازم به یاد آوری است این مجموعه که با مدیریت دکتر طباطبائی در تهران مشغول به کار است، تاکنون بیش از ۱۰۰۰۰ تزریق جهت درمان ریزش مو انجام شده است و نتایج به دست آمده در خصوص بیمارانی که PRP همراه با درمان تکمیلی دارویی انجام داده اند حاکی از رضایتمندی بالای ۹۰% می باشد. لازم به ذکر است ریزش مو در اکثر موارد متوقف شده و نتایج اعلام شده در خصوص رویش مجدد می باشد.

دیگر کاربرد PRP علاوه بر ریزش مو، در زیبایی :

  • درمان چین و چروک، سیاهی وپف دور چشم
  • جوان سازی پوست صورت ، گردن و دست
  • بهبود آثار زخم و سوختگی
  • درمان اسکار آکنه و بهبود زخم دیابتی
  • تزریق همزمان PRP چربی (FAT- PRP) جهت حجم دادن به گونه، لب ها و دیگر اعضای بدن

در حال حاضر از روش PRP علاوه بر استفاده در درمان طاسی ( ریزش مو) و رفع چین و چرک ، برای درمان زخم هایی که بر اثر جراحت های طولانی مدت بوجود آمده اند (زخم بستر) و شاخه های دیگری از پزشکی مانند ارتوپدی (درمان آرتروز) و پزشکی ورزشی ((Sport medicine نیز استفاده می شوند.

آدرس: میدان ونک (ضلع جنوب شرقی) خیابان ۲۰ گاندی ، پلاک ۱۶ ، واحد۱

شماره تماس : ۰۲۱-۸۸۲۰۵۳۲۳