کربوکسی تراپی

شاید با شنیدن کلمه کربن دی اکسید به طور ناخودآگاه به یاد گازهای گلخانه ای و سمی بیفتید که امروزه بشر را گرفتار کرده است . اما کربن دی اکسید امروزه یکی از درمان های نوین در زمینه پزشکی زیبایی می باشد که با نام کربوکسی تراپی در اروپا و آمریکا شناخته می شود .خوشبختانه این روش درمانی موثر و کم هزینه امروزه به کشورمان نیز وارد شده است ولی به علت تازگی آن کمتر در بین مردم شناخته شده است .

بسیاری از عیوب و نواقص در بدن ما همانند تیرگی زیر چشم ها ، اسکارهای پوستی و سلولیت ها به علت گردش خون نامناسب و ضعیف نقاط مختلف بدن و به طبع آن کمبود ذخیره اکسیژن دریافتی می باشد . کربوکسی تراپی شیوه درمانی منحصر به فردی می باشد که به نحوی عمل می نماید که اکسیژن رسانی به نقطه مورد نظر را افزایش می دهد . در این روش در نقطه مورد نظر مقداری کربن دی اکسید در زیر پوست تزریق می گردد . تجمع کربن دی اکسید در ناحیه مورد نظر در زیر پوست باعث می گردد که بدن گلبول های قرمز بیشتری از قبل را جهت خارج کربن دی اکسید موجود و اکسیژن رسانی بیشتر به این ناحیه ارسال نماید .
همان گونه که پیش از این بیان گردید پرطرفدارترین درمان ها با کمک کربوکسی تراپی درمان سلولیت و کاهش چربی موضعی ، آثار کشیدگی پوستی مانند خطوط چاقی و یا حاملگی ، اسکارهای پوستی و کاهش چین و چروک و افتادگی می باشد . درمان ها عموما در نواحی گردن ، بازوها ، شکم و ران انجام می شود .