میکرودرم ابریژن

در این روش ابتدا با دستگاهی ماده کریستال معدنی( پودر اکسید آلمینیوم ) را بر سطح پوست اسپری می نمایند . پس از مدت کوتاهی این لایه بسیار نازک که در مجاورت پوست قرار گرفته است برداشته می شود و به کمک آن سلول های مرده از بافت پوست جدا می گردند . این عمل باعث می گردد تا با جدا شدن سلول های مرده از سطح پوست ، پوست تحریک به کلاژن سازی شده و همچنین تا حدودی حالت شل شدگی و افتادگی آن نیز از بین برود. این روش علاوه بر طراوت بخشیدن به پوست  باعث درمان اسکار و لک های پوستی های  مانند لک های ناشی از علائم افزایش سن (aging) لکه های قهوه ای رنگ و کم رنگ کردن لک حاملگی می گردد .

dermabrasion

استفاده از میکرودرم ابریژن به منظوره درمان جای جوش و جوش های زیر پوستی ، از بین بردن آثار باقی مانده از آبله و اسکارهای پوستی ایجاد شده ناشی از حوادث و یا بیماری ها  استفاده می گردد . نکته قابل توجه در ارتباط با میکرودرم ابریژن اینست که از این روش نمی توان در درمان نواقص پوستی مادرزادی ، خال های گوشتی و  لک های ماه گرفتگی استفاده نمود .

میکرودرم عموما برای افرادی با پوست های به رنگ روشن توصیه می گردد زیرا استفاده از آن بر روی پوست های با رنگ بسیار تیره ممکن است موجب ایجاد اسکار و یا لکه های رنگی می گردد .

میکرودرم با ایجاد تغییرات بسیار ظریف به پوست طراوات و شادابی می بخشد . در نظر داشته باشید که میکرودرم ابریژن در درمان چین و چروک های صورت ، اسکارهای آکنه عمیق و یا جای زخم ها موثر نمی باشد .